zemjodelie.info
Форумот се префрла на zemjodelie.info . Ве молиме регистрирајте се таму и учествувајте во дискусиите

Pcenica

Go down

Pcenica

Пишување  gorivko on Пон Jул 30, 2012 10:01 am

Пченица
avatar
gorivko

Број на мислења : 51
Join date : 2011-09-30
Age : 41
Местолокација : Штип

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Ајде малку да ја раздрмаме темата пченица

Пишување  Petar A on Пон Дек 10, 2012 12:22 pm

gorivko напиша:Пченица

Petar A

Број на мислења : 5
Join date : 2012-12-10
Age : 31
Местолокација : Bitola

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Е сега се отвара прашањето како да успејме да произведиме барем доволно пченица за наши потреби?

Пишување  Petar A on Пон Дек 10, 2012 12:39 pm

Petar A напиша:
Petar A напиша:
gorivko напиша:Пченица

Petar A

Број на мислења : 5
Join date : 2012-12-10
Age : 31
Местолокација : Bitola

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Pcenica

Пишување  gorivko on Саб Ное 23, 2013 9:24 pm

navistina dobro prasanje. Kako prvo treba da se zaprasame zosto sekoja godina povrsinite pod zitarici se se pomali i pokraj subvenciite koi gi dava drzavata
avatar
gorivko

Број на мислења : 51
Join date : 2011-09-30
Age : 41
Местолокација : Штип

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Pcenica

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот