zemjodelie.info
Форумот се префрла на zemjodelie.info . Ве молиме регистрирајте се таму и учествувајте во дискусиите
zemjodelie.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jacmen

Go down

     Jacmen    Empty Jacmen

Пишување  gorivko on Пет Jул 27, 2012 8:24 am

Ме интересира кои сорти на јачмен ги сеете и какви ви се просечните приноси
gorivko
gorivko

Број на мислења : 51
Join date : 2011-09-30
Age : 42
Местолокација : Штип

Вратете се на почетокот Go down

     Jacmen    Empty Во Пелагонија сееме претежно осијечки сорти на јачмен,а што се однесува до приносот во некој солидни агроеколошки услови овие сорти знаат да пуштат принос и од 6-7000 кг,секако со комплетана и навремена агротехника.

Пишување  Petar A on Пон Дек 10, 2012 12:28 pm

gorivko напиша:Ме интересира кои сорти на јачмен ги сеете и какви ви се просечните приноси

Petar A

Број на мислења : 5
Join date : 2012-12-10
Age : 33
Местолокација : Bitola

Вратете се на почетокот Go down

     Jacmen    Empty А што се однесува до просечните приноси тие се движат околу 3500-4500 кг/ха

Пишување  Petar A on Пон Дек 10, 2012 12:30 pm

Petar A напиша:
gorivko напиша:Ме интересира кои сорти на јачмен ги сеете и какви ви се просечните приноси

Petar A

Број на мислења : 5
Join date : 2012-12-10
Age : 33
Местолокација : Bitola

Вратете се на почетокот Go down

     Jacmen    Empty Re: Jacmen

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот