zemjodelie.info
Форумот се префрла на zemjodelie.info . Ве молиме регистрирајте се таму и учествувајте во дискусиите
zemjodelie.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мешани овошни дрвца

Go down

Мешани овошни дрвца Empty Мешани овошни дрвца

Пишување  Марјан on Сре Ное 07, 2012 10:45 pm

Планирам да засадам мешани овошни дрвца на простор од половина декар (по 2-3 јаболки, крушки, цреши, праски, кајсии и сливи). Знае ли некој дали има врска како да ги групирам дрвцата бидејки се работи за релативно мал простор. Исто така на кое меѓусебно растојание е најдобро да се засадат дрвцата.
Поздрав и благодарам!

Марјан

Број на мислења : 2
Join date : 2012-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот