zemjodelie.info
Форумот се префрла на zemjodelie.info . Ве молиме регистрирајте се таму и учествувајте во дискусиите
zemjodelie.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Piper

Go down

Piper         Empty Piper

Пишување  danot on Саб Мај 28, 2011 8:55 am

Piper         140vv

danot
danot
Admin

Број на мислења : 139
Join date : 2011-05-27
Age : 30

https://zemjodelie.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Piper         Empty pozdrav!

Пишување  darko111 on Пет Jул 29, 2011 5:19 pm

bidna li piperot Smile

darko111

Број на мислења : 3
Join date : 2011-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Piper         Empty Re: Piper

Пишување  danot on Пет Jул 29, 2011 6:55 pm

Bidna piperot, eve zavrsuva, sleduva kornenje i na negovo mesto seam magdonos Very Happy
danot
danot
Admin

Број на мислења : 139
Join date : 2011-05-27
Age : 30

https://zemjodelie.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Piper         Empty Re: Piper

Пишување  Vasko Krakow on Чет Мар 01, 2012 5:36 pm

Данот, а колку пипер вадиш од 1дк ба ш ме интересира не мора да биде во 100% точно може до 70%.

Vasko Krakow

Број на мислења : 31
Join date : 2012-02-27
Местолокација : Krakow Polska

http://www.realwt.pl

Вратете се на почетокот Go down

Piper         Empty Re: Piper

Пишување  danot on Чет Мар 01, 2012 9:56 pm

Немам точен податок, а и од година на година садиме се помалку пипер, а повише патлиџан, некако и земјата не ми ја бива за пипер, така да оваа година ќе биде насадена само една фолија со пипер...
danot
danot
Admin

Број на мислења : 139
Join date : 2011-05-27
Age : 30

https://zemjodelie.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Piper         Empty Re: Piper

Пишување  Vasko Krakow on Пет Мар 02, 2012 11:23 pm

Еее, Данот и така ајварот е скап а ти уште помагаш да биде поскап. До каде стгнавме?
А пиперот е единствено растение што не ги губи витамините при обработката.
А посебно лутата пиперка, леле, леле, оган гори. Evil or Very Mad
Лани посадив 10 корена (од бабурите) имаа нешто пиперки ама повеќето останаа зелени не сакаа да се црват.

Vasko Krakow

Број на мислења : 31
Join date : 2012-02-27
Местолокација : Krakow Polska

http://www.realwt.pl

Вратете се на почетокот Go down

Piper         Empty Re: Piper

Пишување  Sikaleski on Вто Дек 04, 2012 12:21 pm

Vasko, go biduva li piperot vo Polska ? So voda sigurno nemaš problem, ama so toplina... Cool

Go sadiš na otvoreno pole ili vo plastenik so greenje ?

Pozdrav.

Sikaleski

Број на мислења : 2
Join date : 2012-11-29
Местолокација : Maribor

Вратете се на почетокот Go down

Piper         Empty Re: Piper

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот