zemjodelie.info
Форумот се префрла на zemjodelie.info . Ве молиме регистрирајте се таму и учествувајте во дискусиите
zemjodelie.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kozarstvo

Go down

Kozarstvo          Empty Kozarstvo

Пишување  danot on Саб Мај 28, 2011 9:53 am

Odgleduvanje na kozi
danot
danot
Admin

Број на мислења : 139
Join date : 2011-05-27
Age : 30

https://zemjodelie.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Kozarstvo          Empty Re: Kozarstvo

Пишување  lipson on Пон Фед 27, 2012 6:31 pm

me intersira dali kaj nas vo makedonija ima farma kade se odgleduvaat kozi francuska alpina?

lipson

Број на мислења : 1
Join date : 2012-02-27

Вратете се на почетокот Go down

Kozarstvo          Empty Re: Kozarstvo

Пишување  Vasko Krakow on Чет Мар 01, 2012 11:07 am

Влези на Пазар3 имаш неколку огласи.
Голема козарска фарма на Алпинки има во Богданци.
Моја отцена козите се средни и скапи за МК стандард.
Во Градско (Велес).
Моја отцена, само кожите им се Алпејски инаку се Костури, и прескапи. Среќа што тој одгледувач не во Германиа веќе би бил во затвор (за малтретирање на животните.
Незнам како такви идиоти имаат образ да дават огласи за продажба.
Еднаш гледав во ТВ еден човек одгледуваше Алпинки во с.Теарце Тетовско, тоа би било на пожелно ако сакаш да влегуваш во тој бизнис.
Втор како нагласив Богданци.
Градско никако едноставно козите се прегладени и сигурно им се прегорени млечните жлезди и млеко со Гаранција нема да молзеш од нив.
Одличи, и подели го твоето мислење.
Поздрав

Vasko Krakow

Број на мислења : 31
Join date : 2012-02-27
Местолокација : Krakow Polska

http://www.realwt.pl

Вратете се на почетокот Go down

Kozarstvo          Empty Re: Kozarstvo

Пишување  Vasko Krakow on Вто Мар 06, 2012 10:36 pm

/www.boer-goats-farmstay-bed-breakfast.com/images/shiv-goat-farms-21466331.jp
Така изгледа Јарец од раса Бурска.
Тежината на пораснатите Јарци, изнесува ок 150кг.
Се одгледуваат исклучиво за месо, млеко имаат само за исцхрана на јарињата.

Vasko Krakow

Број на мислења : 31
Join date : 2012-02-27
Местолокација : Krakow Polska

http://www.realwt.pl

Вратете се на почетокот Go down

Kozarstvo          Empty odgleduvanje kozi

Пишување  ljupco on Пон Окт 28, 2013 9:24 pm

me interesira dali vo skopska okolija potocno s.Zelenikovo postoi mklekara sto go otkupuva kozjoto mleko,i po koja cena

ljupco

Број на мислења : 3
Join date : 2013-10-28

Вратете се на почетокот Go down

Kozarstvo          Empty Re: Kozarstvo

Пишување  gorivko on Пет Ное 01, 2013 3:47 pm

sekoja cest sto si se nafatil na ovaa teska rabota no probaj vo marketite da vidis od etiketite na proizvodite na kozji mlecni proizvodi da najdes tel. Br. I da kontaktiras so niv. Ne e nekoja pomos ama mislam deka treba da se obides
gorivko
gorivko

Број на мислења : 51
Join date : 2011-09-30
Age : 42
Местолокација : Штип

Вратете се на почетокот Go down

Kozarstvo          Empty Re: Kozarstvo

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот