zemjodelie.info
Форумот се префрла на zemjodelie.info . Ве молиме регистрирајте се таму и учествувајте во дискусиите
zemjodelie.info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Praski

Go down

Praski            Empty Praski

Пишување  danot on Пон Мај 30, 2011 6:12 am

Nasadi so Praski
danot
danot
Admin

Број на мислења : 139
Join date : 2011-05-27
Age : 30

https://zemjodelie.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Praski            Empty Re: Praski

Пишување  Vasko Krakow on Пет Мар 02, 2012 10:49 pm

Праски!!!!
Добив 2 корени од пријатели, ги посадив се беше добро само едниот корен се исуши, а другиот беше блиску до смртта сепак успеа да пушти ноти 2 ластари и преживеа.
Малку ми сметаше околу работата со пчелите бидејќи ги посадив повеќе да држат сенка на пчелите.
Само незнам дали не треба да се калеми оваа пролет нема да цвета можеби следната, да се надеваме.
Тоа стебло што се исуши имаше 2 праски 1 беше за мене а втората за пржовјаците,
братска делба.
А какво е вашето искуство со праските? Laughing

Vasko Krakow

Број на мислења : 31
Join date : 2012-02-27
Местолокација : Krakow Polska

http://www.realwt.pl

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот